تجهیزات مدارس

انتخاب میز و نیمکت مناسب

انتخاب میز و نیمکت مناسب

انتخاب میز و نیمکت

 

هرساله یکی از دغدغه های اساسی موسسات و آموزشگاه ها انتخاب میز و نیمکت های مناسب برای دانش آموزان میباشد . حال باید برای انتخاب درست فاکتور هایی را در نظر گرفت تا هر میز و نیمکت به طور معمول حدود پنج سال راندمان کاری داشته باشد .

معیار های انتخاب میز و نیمکت

  • راحتی
  • استحکام
  • قابلیت تعمیر در صورت بروز مشکل
  • زیبایی

استحکام

ماندگاری طولانی مدت وسایل خریده شده همیشه یکی از دغدغه های اصلی خرید می باشد . میز و نیمکت ها علاوه بر راحتی نیازمند استحکام و طول عمر بالا نیز می باشند . پروفیل های مورد استفاده در ساخت میز و نیمکت باید به گونه ای باشد که دوام لازم برای تحمل وزن بالا را دارا باید . معمولا استفاده از پروفیل ۲ میلی متر یکی از متداول ترین سایز های مورد استفاده سازندگان است . گاهی مشاهده شده بعضی از تولید کنندگان نا معتبر برای کسب سود بیشتر از ورق هایی استفاده میکنند که استاندارد لازم را ندارد و با گذشت زمان اندک باعث فرسودگی و کج شدن میز  میشود .

زیبایی

میز و نیمکت ها سالیان دراز به صورت شکل ثابت و قدیمی مورد استفاده بودند اما در طی سال های اخیر مدل های به روز و تغییر شکل داده آن ها وارد بازار شده که مدل و سبک جدیدی به حالت های قدیمی داده اند . مدل های میز و صندلی لوله بیضی و مدل های میز و صندلی جدا از هم جزو دو مدل امروزی و بسیار زیبا و مقاوم امروزی می باشند .

راحتی

این طور که به نظر میرسد همواره انتخاب وسایلی همچون میز و صندلی به دلیل استفاده مداوم در طول روز باید با دقت بیشتری انتخاب شود . آناتومی بدن انسان به گونه ای خلق شده که در هنگام راحتی سطح هوشیاری بالا تر میرود . از این رو قسمت  کف میز و نیمکت باید انحای لازم را برای راحتی دانش آموز داشته باشد .نیمکت ها در گذشته به صورت تخت ساخته میشدند . این مسئله باعث خستگی زود هنگام و درد عضلانی میشد ، به گونه ای که پس از گذشت چند دقیقه درد عضلانی دانش آموز باعث خستگی زود هنگام او میشد .

قابلیت تعمیر در هنگام بروز مشکل

تجربه نشان داده ، در صورتی که از پروفیل با ضخامت مناسب ۲ میلی متر در ساخت بدنه نیمکت استفاده شود ؛ بعد از گذشته چند سال موردی برای بدنه میز و نیمکت رخ نداده و فقط با تعویض رویه و پشتی میتوان آن را دوباره مورد استفاده قرار داد . بسیاری از تولید کنندگان کفی و پشتی نیمکت ها را به صورت جدا برای تعویض ارائه میکنند که این امر باعث صرفه جویی بسیاری در هزینه های تعمیرات میشود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + 6 =