تجهیزات مدارس

اهمیت و نقش نیمکت در مدارس

نقش-نیمکت

اهمیت و نقش نیمکت در مدارس چیست

میز و صندلی دانش آموز یکی از مهم ترین و اصلی ترین تجهیزات مدارس است. اهمیت آن به این دلیل است که بیشترین وقت دآنش آموز بر روی آن سپری می شود. به همین دلیل استفاده از لوازم غیر استاندارد در مدرسه باعث خطرات و آسیب های جبران ناپذیر برای دانش آموزان خواهد شد. بهتر است هنگام خرید استاندارد لوازم را در اولویت قرار دهید تا از بروز مشکلات جسمی بر روی بدن دانش آموز جلوگیری به عمل آید. همچنین بهتر است نیمکت ها مناسب مقطع تحصیلی انتخاب شوند؛ زیرا نیمکت ها دارای اندازه و ابعاد ایده آل برای هر مقطع تحصیلی هستند. رعایت کردن شرایط استاندارد در مدارس به پیشرفت و رشد بچه ها کمک شایانی می کند. ارتقاء در رشد و سطح علمی دانش آموز، بر اعتماد به نفسشان تاثیر مثبتی خواهد گذاشت.

تمام میز و صندلی های تولید شده شرکت آتیه ساز ایرانیان، دارای کف و پشتی خم دار با زاویه انحنا هستند و با حالت ارگونومی بدن مطابقت دارند. همین امر سبب خواهد شد تا استفاده طولانی مدت از آن برای دانش آموز خسته کننده نشود.

رنگ بندی نیمکت ها در بازار متنوع بوده و تاثیر زیادی بر دکوراسیون داخلی و فضای کلاس دارد. استفاده از رنگ های روشن علاوه بر زیبایی محیط، باعث شادابی، هوشیاری ذهنی و ایجاد روحیه در بچه ها می شود. علاوه بر رنگ محصول، کیفیت رنگ نیز مهم است. رنگ آمیزی هایی که به روش الکترواستاتیک پودری صورت می گیرد، ماندگاری بالاتری دارند و در برابر ضربات دچار رنگ پریدگی نمی شوند. همچنین این روش از زنگ زدگی بدنه جلوگیری خواهد کرد.

جنس و ظاهر نیمکت چگونه باید باشد

 

مورد دیگر که در انتخاب نیمکت باید در نظر داشت، کیفیت و مقاومت آن است. به دلیل استفاده طولانی مدت دانش آموز از این وسیله، استحکام و مقاومت شرط بسیار مهمی است. محصولات این شرکت از چوب MDF مرغوبی تولید شده اند و گزینه بسیار مناسبی برای خرید هستند.

نیمکت ها از رویه و پایه تشکیل شده اند. در بیشتر آن ها یک میله در جلو برای قرار گرفتن پاها قرار دارد. نیمکت هایی که دارای جایگاه کتاب و وسایل دانش آموز هستند، برای نظم دهی به کلاس و مفقود نشدن لوازم دانش آموز بسیار مناسب هستند. میز و صندلی لوله بیضی از تولیداتی است که میز و صندلی ها به هم متصل هستند. اتصال یکپارچه سبب نظم بیشتر کلاس می شود. میز و صندلی ۲ نفره محصولی است که تنها صندلی ها به هم اتصال دارند و به میز متصل نیستند.

در گذشته بیشتر نیمکت ها از جنس فلزی بوده است. اما به تدریج و با مرور زمان نیمکت های چوبی جای آن ها را پر کردند. میز و صندلی هایی که از جنس MDF هستند، علاوه بر مقاومت بالا، باعث زیبایی محیط می شوند.

این شرکت انواع میز و صندلی را با مدل های متنوع تولید می کند. جنس این محصولات از فلز، چوب و MDF است. شما می توانید مدل و جنس موردنظر خود را در تعداد دلخواه سفارش دهید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 9 =